نگاه سنتی به هنر و صنایع دستی ظلم به هنرمندان است

نگاه سنتی به هنر و صنایع دستی (1)

نگاه سنتی به هنر و صنایع دستی ظلم به هنرمندان است

 نگاه سنتی به هنر و صنایع دستی را به نگاه اقتصادی تغییر داد موضوعی است از زبان فرماندار شاهرود بیان شده است. وی در ادامه افزود : نگاه سنتی به هنر و صنایع دستی ظلم به هنرمندان است.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، ابوطالب جلالی روز یکشنبه در نشست بررسی مسایل و مشکلات شهرک صنایع دستی که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی شاهرود در محل سالن ولایت فرمانداری برگزار شد، افزود: یکی از وظایف مهم مسوولان در حمایت از صنعت صنایع دستی، شناسایی ارزش‌ها و قابلیت‌های آن به لحاظ فنی و فناوری و هم ارزش‌های معنوی و فرهنگی است.

نگاه سنتی به هنر و صنایع دستی (1)

وی ابراز داشت: بسیاری از عرصه‌های هنری در صنایع دستی به دلیل نبود نگاه درست از بین رفته و تلاشی برای بازآفرینی آن صورت نگرفته است به همین دلیل باید از صنایع دستی به مانند صنعت حمایت کرد.
جلالی با تاکید بر اینکه در راستای حمایت می‌توان تمام مشکلات این حوزه را ابتدا مورد بررسی قرار داد و در راستای ساخت شهرک صنایع دستی طبق چهارچوب‌های قانونی و همچنین ارائه کامل خدمات و تسهیلات این حوزه گام برداریم، اظهار داشت: در دنیا ۶۰۰ اثر صنایع دستی ثبت جوامع بین المللی از جمله یونسکو شده‌اند که از این تعداد ۳۰۰ مورد به نام ایران ثبت شده و از این تعداد ۲۰۰مورد به استان اصفهان و فقط ۱۰۰ مورد به دیگر استان‌ها تعلق دارد.
معاون استاندار سمنان ادامه داد: نگرش به صنایع دستی از دو بُعد تخصصی یکی مبلمان شهری که به شهر زیبایی می‌دهد و دیگری نگاه اقتصادی که موجب اشتغال و رفع مشکلات اقتصادی می‌شود دارای اهمیت فراوان است.

راهکار مقطعی گریز از نگاه سنتی به هنر و صنایع دستی

وی با بیان اینکه نگاه سنتی به هنر و صنایع دستی را به نگاه اقتصادی تغییر داد، تصریح کرد: بهترین راهکار ساخت شهرک صنایع دستی در «پارک چلغگیر» در فاصله بین دو شهر شاهرود و بسطام است چرا که این منطقه تمامی امکانات زیربنایی و زیرساختی را دارا است.
فرماندار شاهرود با اشاره به اینکه طبق قانون ماده ۳۰-۳۱محل مورد نظر ساخت شهرک صنایع دستی نباید در حریم شهر باشد، افزود: سند زمین واگذار شده برای ساخت باید به نام هنرمند زده شود و تدابیر لازم به منظور ارائه این خدمات فقط در راستای حمایت از صنایع دستی انجام شود.

نگاه سنتی به هنر و صنایع دستی (1)

به گفته وی، ساخت شهرک صنایع دستی موجب می‌شود هنرمند، گردشگر و مردم از این ظرفیت ایجاد شده به نحوه شایسته استفاده نمایند.

افزون بر ۲هزارتن در ۴۸ رشته صنایع دستی شهرستان شاهرود فعالیت و در زمینه رشد و توسعه اقتصادی و اشتغال آفرینی هنرنمایی می‌کنند.

موارد زیر را حتما بخوانید:

شرایط ارسال دیدگاه

هدف از ایجاد بخش نظرات در چارسینو، اشتراک‌گذاری تجربه‌ی خرید و کاربری محصولاتی است که به فروش می‌رسد. در این بخش، هر کاربر مجاز است در چهارچوب شرایط و قوانین سایت، نظرات خود را به اشتراک بگذارد و پس از بررسی کارشناسان تایید، نظرش را روی سایت مشاهده کند. بدیهی است که اگر قوانین سایت در نظرات کاربری رعایت نشود، تایید نمی‌شوند و در نتیجه در سایت به نمایش درنمی‌آیند. چارسینو در قبال درستی یا نادرستی نظرات منتشرشده در این قسمت، هیچگونه مسئولیتی ندارد. نمایش نظرات کاربران در سایت بههیچ‌وجه به معنی تایید فنی چارسینو درباره‌ی محتویات نظر نیست؛ لذا از کاربران محترم تقاضا می‌شود، نظرات را اصل و پایه‌ی انتخاب و تصمیمگیری خود قرار ندهند.

۱. فارسی بنویسید و از کیبورد فارسی استفاده کنید. بهتر است از فضای خالی (Space) بیش از حد معمول، کشیدن حروف یا کلمات، استفاده‌ی مکرر از یک حرف یا کلمه، شکلک و اموجی در متن خودداری کنید.

۲. برای نظر یا نقد و بررسی خود عنوانی متناسب با متن انتخاب کنید. یک عنوان خوب کاربران را برای خواندن نظر شما ترغیب خواهد کرد.

۳. نقد کاربران باید شامل قوت‌ها و ضعف‌های محصول در استفاده‌ی عملی و تجربه‌ی شخصی باشد و مزایا و معایب به‌صورت خلاصه و تیتروار در محل تعیین‌شده درج شود. لازم است تا حد ممکن از مبالغه و بزرگ‌نمایی مزایا یا معایب محصول خودداری کنید.

۴. نقد مناسب، نقدی است که فقط معایب یا فقط مزایا را در نظر نگیرد؛ بلکه به‌طور واقع‌بینانه معایب و مزایای هر محصول را در کنار هم بررسی کند.

۵. با توجه به تفاوت در سطح محصولات مختلف و تفاوت عمده در قیمت‌های آن‌ها، لازم است نقد و بررسی هر محصول با توجه به قیمت آن صورت گیرد؛ نه به‌صورت مطلق.

۶. جهت احترام‌گذاشتن به وقت بازدیدکنندگان سایت، لازم است هنگام نوشتن نقد، مطالب غیرضروری را حذف کرده و فقط مطالب ضروری و مفید را در نقدتان لحاظ کنید.

۷. با توجه به ساختار بخش نظرات، از سوال‌کردن یا درخواست راهنمایی در این بخش خودداری کرده و سوال یا درخواست راهنمایی خود را در بخش پرسش و پاسخ مطرح کنید.

۸. کاربران ارسال‌کننده‌ی نظر موظف‌اند از ادبیات محترمانه استفاده کرده و از توهین به دیگر کاربران یا سایر افراد پرهیز کنند. بدیهی است هرگونه توهین به فرد یا افراد و استفاده از کلمات نامناسب، باعث تاییدنشدن نظر کاربر می‌شود.

۹. قسمت نظرات سایت، با تالارهای گفت‌وگو (فروم) متفاوت است؛ لذا برای حفظ ساختار، مباحث خارج از چهارچوبی که حالت بحث و گفت‌وگو دارد، تایید نخواهد شد.

۱۰. تمام کاربران حق دارند نظرات خود را به شرط رعایت قوانین، در سایت منتشر کنند؛ لذا حتی اگر نظری را به دور از واقعیت، جانب‌دارانه یا اشتباه یافتید، نباید نظردهنده را مخاطب قرار دهید یا از وی انتقاد کنید. هر کاربر تنها می‌تواند نظر خود را عنوان کرده و قضاوت را به خوانندگان نظرات واگذار کند.

۱۱. از طریق نمودار تغییر قیمت در سایت می‌توانید از تغییرات قیمت آگاه شوید؛ لذا به‌هیچ‌وجه در بخش نظرات مبلغ «قیمت» را ذکر نکرده، درباره‌ی آن سؤال نکنید و نظری ندهید.

۱۲. در نظرات خود، از بزرگ‌نمایی یا اغراق درباره‌ی قوت‌ها یا ضعف‌های محصول خودداری کنید. بدیهی است تا حد ممکن هرگونه نظر مبالغه‌آمیز یا به دور از واقعیت تایید نخواهد شد.

۱۳. با توجه به مسئولیت سایت در قبال لینک‌های موجود در آن، نباید لینک سایت‌های دیگر را در نظرات خود ثبت کنید. دقت داشته باشید تا جای ممکن از هرگونه لینک‌دادن (فرستادن) دیگر کاربران به سایت‌های دیگر و درج ایمیل یا نام کاربری شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.

۱۴. تنها نظراتی تایید خواهند شد که مرتبط با محصول موردنظر باشند؛ لذا بحث‌های متفرقه و غیرمرتبط با محصول را مطرح نکنید.

۱۵. کاربران می‌توانند نقد خود به هر بخش از چارسینو را در قسمت مربوط اعلام کنند؛ لذا هیچ‌گونه نقدی را درباره‌ی سایت یا خدمات آن در قسمت نظرات ننویسید.

۱۶. توجه داشته باشند، مسائلی را که از آن اطمینان ندارید، به‌هیچ‌وجه در نظرات ثبت نکنید؛ همچنین از بازنشر شایعات یا اطلاعات غیرمطمئن درباره‌ی محصولات جدا خودداری کنید.

۱۷. بهتر است مطالبی در این بخش ثبت شود که برای بازدیدکنندگان سایت مفید باشد؛ لذا از بیان هرگونه مطالب شخصی، غیرمرتبط یا غیرضروری در این بخش پرهیز کنید.

۱۸. لازم است نظرات خود را به صورت نگارشی ثبت کرده و از کوتاه‌کردن کلمات یا استفاده از ادبیات محاوره تا جای ممکن خودداری کنید. استفاده از ادبیات نوشتاری که قابلیت نمایش در سایت را داشته باشد، لازمه‌ی تایید نظرات کاربران است.

 

شرایط ارسال پرسش یا پاسخ:

·         بهتر است پرسش و پاسخ کوتاه و مختصر باشد؛ زبان و رسم‌الخط فارسی و اسلوب نگارش هم در آن رعایت شده باشد.

·         برای آگاهی از تغییرات قیمت از نمودار تغییر قیمت در سایت استفاده کنید و به‌هیچ‌وجه در بخش پرسش و پاسخ در مورد «قیمت» نپرسید.

·         از پرسش و پاسخ درباره‌ی آدرس سایر فروشگاههای فیزیکی یا اینترنتی و استفاده از لینک خودداری کنید.

·         پرسش خودتان را فقط یک بار و زیر محصول موردنظرتان بنویسید.

·         از ثبت اطلاعات شخصی از قبیل ایمیل، شماره تماس و نام کاربری شبکههای اجتماعی در بخش پرسش و پاسخ پرهیز کنید.

·         توجه داشته باشید که نظر یا پرسش و پاسخ فقط باید در رابطه با کالا باشد، بنابراین برای پیگیری یا سوال درباره سفارش یا استفاده از خدمات پس از فروش از طریق فرم صفحه “تماس با ما” با انتخاب موضوع پیگیری سفارش یا خدمات پس از فروش، سوال یا درخواست خود را مطرح کنید.

·         برای ارسال سایر درخواست‌ها یا پیشنهادهای خود نیز از فرم صفحه تماس با ما استفاده کنید یا به info@charsino.com  ایمیل ارسال کنید. همچنین انتقاد یا شکایت خود را به ایمیل آدرس complaint@charsino.com  ارسال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

لینک کوتاه: